04 Dec 2020, 1:10 AM (GMT)

Coronavirus Stats Nepal

238,861 Total Cases
1,567 Death Cases
221,847 Recovered Cases

कर वृद्धि हुँदा चिनीयाँले अपनाए नयाँ तरिका

अमेरिकी राष्ट्रपति डोनाल्ड ट्रम्पले कर वृद्धि गरेसँगै चिनीयाँ कम्पनीहरुले उक्त करबाट बच्नको लागि नयाँ तरिका अपनाएका छन् । चीनमा निर्मित हुने वस्तुहरुमा लोगोहरुमा भियतनाम, सर्बिया र मेक्सिकोको नाम छाप्न थालेका छन् ।

राष्ट्रपति ट्रम्पले चिनीया बस्तुमा २५ प्रतिशत कर वृद्धि गरेदेखि चीन र अमेरिकाबीच केही महिनादेखि व्यापारिक तनाव चुलिएको छ भने चीनले पनि प्रतिशोध स्वरुप अमेरिकी आयातमा कर वृद्धि गरेको छ ।
बाइकदेखि टायर, प्लास्टिकदेखि टेक्स्टाइलसम्मका चिनीया कम्पनीहरुले कारखानाहरु अन्य देशतर्फ स्थानान्तरण गरिरहेका छन् । सरकारलाई जानकारी दिएरै स्थानान्तरण गरिएका यी कम्पनीको मुख्य उद्देश्य नै अमेरिका प्रवेश गर्ने वस्तुमाथि लाग्ने अतिरिक्त कर हो ।

त्यस्तै कर वृद्धिकै कारणले खेलौना निर्माता कम्पनी हास्ब्रो, क्यामेरा निर्माता ओलम्पस, जुत्ता निर्माता डेकर्स एन्ड स्टीभ म्याडेन समेतका अरु पनि महत्वपूर्ण कम्पनीहरु चीनबाट पलायन हुन लागेकामा बेइजिङले चिन्ता व्यक्त छ । करबृद्धिको प्रभावबाट बच्न कतिपय कम्पनीहरु पलायन हुने क्रममा छन् ।

About Bharosa

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

x

Check Also

19 gamblers arrested from Kanchanpur

Kathmandu : Police have arrested 19 people from Loharpur in Shuklaphanta Municipality-11 of Kanchanpur while ...

Translate »
%d bloggers like this: